Avustralya’da Tıp Eğitimi için 13 Üniversite

Female-medicine-student

Avustralya'da Tıp Eğitimi için 13 Üniversite

Avustralya’da Tıp Fakülteleri

Avustralya’da Tıp Üniversiteleri ve En iyi Tıp Fakülteleri hakkında yazılan bu makalede Avustralya’da nasıl Tıp okunur, Tıp Fakültesine nasıl kabul alınır ? Avustralya’nın en iyi tıp fakülteleri gibi bir çok soruya cevap bulacaksınız.

Son 7 aydır Almanya eğitim danışmanlığı çalışmaları yapmaktan Avustralya ve diğer ülkelerde ki eğitim seçenekleri hakkında bir şeyler yazamıyorum. Ama bu gün çok kararlıyım. Bu gün size Avustralya’da nasıl Tıp eğitimi alınır ? onu anlatmak isterim. Bir çok ülke de Tıp, Diş hekimliği, Veterinerlik gibi alanlarda  eğitim danışmanlığı yapmıyoruz ve sanırım Avustralya ‘da tıp eğitimi tam bize göre. Siz de hazırsanız başlayalım.

Avustralya’da tıp eğitimi

Eğer cömert bir ruha sahipseniz, insanlara yardım etmeyi ve ait olduğunuz toplumunuza hizmet etmeyi seviyorsanız, tıp okumak sizin için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Tıp, kendinizi hem şirket içinde hem de profesyonel olarak geliştirmek için harika bir fırsattır, çünkü size çok fazla mutluluk verecektir. casinositeleri.co

Tıp eğitimi Dünya’da ki en iyi ücretli kariyerlerden biridir. Aynı zamanda Avustralya’da da oldukça talep gören bir meslektir, dolayısıyla muhtemelen eğitiminizi bitirdikten sonra birçok iş fırsatına sahip olacaksınız .

 

Neden Avustralya’da tıp eğitimi almalısınız?

Bu noktada, kendi ülkenizde veya yurtdışında tıp eğitimi alma olasılığını düşünüyor olabilirsiniz. Eğer bir karar vermeniz gerekiyorsa, size neden Avustralya’da tıp eğitimi almanız gerektiğini anlatalım.

 • Avustralya dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarına sahiptir
 • Avustralya’daki üniversiteler mükemmel bir üne sahiptir ve tıp fakülteleri de istisna değildir.
 • Ultrason, tüp bebek tedavisi ve kalp nakli Avustralya’da geliştirilmiştir.
 • Avustralya tıbbi yeterliliği dünyadaki ülkelerin çoğunda tanınmaktadır.
 • Avustralya’da ki Tıp fakülteleri, tıbbi uzmanlığınızı geliştirmeniz için gerekli tüm olanaklara sahiptir.
 • Size mükemmelliği ve yeniliği garanti eden modern laboratuvarlara sahiptirler.
 • Avustralya’da tıp eğitimi, ilk yıldan itibaren deneyim kazanmaya başlayacağınız için uygulama odaklıdır. Ayrıca, klinik disiplinleri tıp bilimi ile bütünleştirerek bütünsel bir öğrenme deneyimi yaşayacaksınız.
 • En önemlisi, araştırma da en baştan başlayacak ve bu müfredatınıza eklenecektir.
 • Avustralya’daki kurumlar tıp alanında dünya standartlarında eğitim sunmalarıyla bilinmektedir. Sonuç olarak, Times Higher Education sıralamaları ve QS Dünya Üniversite sıralamaları tarafından sürekli olarak dünyanın en iyi okulları arasında gösterilmektedirler.
 • Avustralya’da tıp eğitimi almanız için bir başka neden de, uluslararası öğrencilerin tıp diplomalarını alırken haftada 20 saate kadar çalışmalarına izin verilmesidir. Bu, ihtiyaçlarını karşılamak için biraz para biriktirmelerini sağlayacaktır.
 • Ayrıca, Avustralya’da mezun olduktan sonra çalışma vizesinden yararlanabilirler.

Türk öğrenciler Avustralya’da Tıp eğitimi alabilir mi ?

Evet!
Avustralya, COVID-19’un sonuçlarının yanı sıra artan nüfus nedeniyle tıp pratisyenlerine giderek daha fazla ihtiyaç duymaktadır.

Bir Türk öğrenci olarak Avustralya’da bir tıp fakültesine kabul edilmek için bir dizi adımı izlemeniz ve belirli gereksinimleri karşılamanız gerekir. İşte ayrıntılı bir rehber:

Lise Diploması: Lise eğitiminizi güçlü bir akademik performansla tamamladığınızdan emin olun. Bu genellikle Biyoloji, Kimya ve Matematik gibi konuları içerir.

İngilizce Dil Yeterliliği: İngilizce ana diliniz değilse, IELTS, TOEFL veya PTE gibi bir İngilizce dil sınavına girerek yeterliliğinizi göstermeniz gerekebilir.

Standart Testlere Hazırlanın: Avustralya’daki bazı üniversiteler UCAT (University Clinical Aptitude Test) veya GAMSAT (Graduate Medical School Admissions Test) gibi standart testlere girmenizi isteyebilir. İlgilendiğiniz üniversitelerin özel gereksinimlerini araştırın.

Üniversiteleri ve Programları Araştırın: İlgilendiğiniz Avustralya tıp okullarını belirleyin. Giriş koşullarını, son başvuru tarihlerini ve özel kabul süreçlerini inceleyin.

Başvuru Süreci: Doğrudan seçtiğiniz tıp fakültelerine başvurun. Başvuru süreci kurumlar arasında farklılık gösterebilir, bu nedenle her biri tarafından sağlanan talimatları dikkatlice izleyin.

Avustralya’da tıp okumak için genel giriş koşulları nelerdir?

Avustralya’da her üniversite kendi giriş kurallarını belirler ve bunlar birbirinden farklıdır. Avustralya’da tıp eğitimine giriş koşulları lisans ve lisansüstü olmak üzere iki kategoriye ayrılır.

Tıp lisans programları için, başvuru sahiplerinin karşılaması gereken kriterler şunlardır

 • Akademik notlar. Bunlar ATAR (Australian Tertiary Admission Rank), IB veya GPA veya WAM ( ? Bir Sonraki başlıkta açıkladım )gibi üniversite sonuçları olabilir
 • UCAT (Üniversite Klinik Yetenek Testi) puanları
 • Tıbbi mülakat veya sözlü değerlendirme puanları.
 • Lise notlarınız 100 üzerinden 90 ve üzeri ve asla açık lise mezunu olmamanız gerekir. Tercihen IB skorunuz hayati önem taşır. YKS Sınavı ile ilk 10.000 e girebilirseniz sizin işiniz kolay.

Not ortalaması (GPA) ile ağırlıklı ortalama not (WAM) arasındaki fark nedir?

GPA, dersinizde aldığınız tüm notların bir ortalamasıdır. Her birine sayısal bir değer verilir ve bu değerlerin ortalaması alınır. GPA, 4.0’ın en yüksek ve 0.0’ın en düşük başarı olduğu dört puanlık bir derecelendirme ölçeğine göre hesaplanır.

WAM, akademik performansınızın daha kesin bir ölçümüdür çünkü tüm gerçek notlarınızın yıl düzeyi ağırlıklandırması ile birlikte bir ortalamasıdır. WAM 100 üzerinden hesaplanır.

( bknz : Grade point average (GPA) ve Weighted average mark (WAM) )

Lisansüstü tıp programları için:

 • Başvuru sahiplerinin fen bilimlerinde temel bir dereceyi tamamlamış olmaları gerekmektedir.
 • Adaylar GAMSAT (Graduate Australian Medical School Admissions Test) veya MCAT (Medical College Admission Test) sınavlarına girmeli ve bu sınavları geçmelidir.
 • Adayların ilgili bir bilim alanında bir lisans programını tamamlamış olmaları veya bir lisans programının son yılında olmaları gerekmektedir.

GAMSAT ( Graduate Australian Medical School Admissions Test ) Nedir ?

GAMSAT, Avustralya Eğitim Araştırmaları Konseyi (ACER) tarafından GEMPASS Australia Limited ile birlikte Avustralya, İrlanda ve Birleşik Krallık’taki lisansüstü giriş programlarına katılacak öğrencilerin seçimine yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiştir. Tıp ve sağlık profesyonelleri programlarında üst düzey entelektüel çalışmalar yürütme kapasitesini değerlendirmek üzere tasarlanmıştır.

GAMSAT, temel bilimlerdeki kavramlara hakimiyet ve kullanımın yanı sıra problem çözme, eleştirel düşünme ve yazma gibi daha genel becerilerin kazanılması da dahil olmak üzere, önceki deneyimler ve öğrenmeler yoluyla kazanılan yetenek ve becerilerin niteliğini ve kapsamını değerlendirir.

İlk derecesi bilimsel olmayan bir alanda olan sınav katılımcıları yine de GAMSAT’a katılabilir ve lisansüstü giriş programlarından birine kabul edilmek için başvuruda başarılı olabilirler. Fen bilimleri diploması her zaman bir ön koşul değildir ve kurumlar diğer alanlarda akademik mükemmellik elde etmiş sınav katılımcılarının başvurularını teşvik eder. Ancak, biyolojik ve fiziksel bilimlerde bilgi ve beceri olmadan GAMSAT’ta başarılı olmanın mümkün olmadığı vurgulanmalıdır.

GAMSAT sınavı Mart ve Eylül aylarında olmak üzere yılda iki kez yapılır.

Avustralya’da bir tıp fakültesine nasıl başvurabilirim?

Avustralya’da tıp eğitimi veren üniversiteler kolaylaştırılmış bir başvuru sürecine sahiptir. Avustralya’daki her eyaletin, öğrencilerin başvurularını gönderdikleri bir kabul merkezi vardır. Kabul edilme şansınızı artırmak için birden fazla eyaletin kabul merkezine başvurmayı seçebilirsiniz.

Neredeyse tüm kabul merkezleri bir başvuru ücreti talep etmektedir ve bu ücretin son başvuru tarihinden önce ödenmesi gerekmektedir.

Avustralya’da tıp okumak ucuz mu?

Avustralya’da tıp eğitimi almak, özellikle de uluslararası bir öğrenciyseniz, o kadar da ucuz değildir. Uluslararası öğrenciler için, Avustralya’da en iyi üniversitelerinden herhangi birinden tıp diploması almanın ortalama maliyeti 255,200 AUD ile 630,000 AUD arasında değişmektedir.

Bununla birlikte, Avustralya’da ilaç sunan ucuz kurumlar vardır. Bunları da göz önünde bulundurabilirsiniz. Uluslararası öğrenciler için Avustralya’daki ucuz tıp kurumları arasında Avustralya Ulusal Üniversitesi (56.736 A$), Batı Sidney Üniversitesi (67.000 A$) ve Deakin Üniversitesi (69.400 A$) bulunmaktadır.

Yabancı öğrenciler Avustralya hastanelerinde tıbbi personel olarak çalışabilir mi?

Evet. Avustralya tıp fakültelerinden mezun olan ve stajlarını tamamlayan uluslararası öğrenciler Avustralya hastanelerinde doktor olarak çalışabilirler.

Avustralya’da sağlık çalışanları ne kadar kazanıyor?

Avustralya’da sağlık çalışanlarının kazandığı para miktarı, bulundukları yere ve bu alanda geçirdikleri yıl sayısına bağlıdır.

Avustralya’da ortalama bir toplum ruh sağlığı çalışanı yılda 82.133 $ veya saatte 42,12 $ kazanmaktadır. Giriş seviyesindeki sağlık çalışanları 68.048 dolar kazanırken, bu alanda birkaç yıllık deneyime sahip sağlık çalışanları yılda 104.306 dolara kadar kazanmaktadır.

Avustralya’da ki En İyi Tıp Üniversiteleri

Avustralya’da tıp eğitimi almayı hayal eden uluslararası öğrenciler aşağıda listelenen tıp okullarından herhangi birini seçebilirler. Bu tıp okulları, küresel itibarları ve sıralamaları nedeniyle diğerleri arasında öne çıkmaktadır.

Bu nedenle, Avustralya’daki en iyi tıp üniversiteleri şunlardır:

 • University of Melbourne
 • University of Sydney
 • Monash University
 • University of New South Wales (USNW)
 • University of Queensland
 • Australian National University
 • University of Adelaide
 • University of Western Australia
 • University of Newcastle
 • Deakin University
 • Curtin University
 • Flinders University
 • James Cook University

Melbourne Üniversitesi

Melbourne Üniversitesi, Avustralya’nın Melbourne kentinde 1853 yılında kurulmuş bir kamu araştırma üniversitesidir. Melbourne, Victoria’daki en eski üniversite ve Avustralya’daki en eski ikinci üniversitedir.

Tıp, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesinin de aralarında bulunduğu çeşitli okullardan oluşmaktadır.

Tıp fakültesi, tıp alanındaki araştırmaları finanse etmek için her yıl hükümetten hibe almaktadır. Bu araştırma, Melbourne’un dünya standartlarında tıp eğitimi sunmasını sağlıyor. Bu nedenle Melbourne, uluslararası öğrenciler için Avustralya’daki en iyi tıp üniversiteleri listesinde en üst sıralarda yer almaktadır.

Study Medicine

Sydney Üniversitesi

Sydney Üniversitesi (USYD veya Sydney Uni) Avustralya’nın Sydney kentinde 1850 yılında kurulmuş bir kamu araştırma üniversitesidir. USYD, Avustralya’daki ilk üniversitedir ve dünyanın en iyi üniversiteleri listesine girmektedir.

Sydney Üniversitesi Tıp ve Sağlık Fakültesi, tıp alanında lisans ve lisansüstü dereceler sunmaktadır. Üniversitenin tıp lisans programına yalnızca 30 yerli ve 10 yabancı lise mezunu kabul edilmektedir.

Bu çift diplomalı tıp programının tamamlanması yedi yıl sürmekte ve Lisans ve Tıp Doktoru ya da Lisans ve Tıp Doktoru diploması alınmasını sağlamaktadır.

USYD tıp fakültesi mezunları, liderlik ve klinik becerilerin yanı sıra bireylerin ve toplumun hayatında bir etki yaratmak için gereken insani anlayışı kazanırlar.

Study Medicine

Monash Üniversitesi

Monash Üniversitesi, Melbourne, Victoria, Avustralya’da 1958 yılında kurulmuş bir kamu araştırma üniversitesidir. Victoria’da dört (Clayton, Caulfield, Peninsula ve Parkville) ve Malezya’da bir kampüsü bulunmaktadır.

Monash Tıp Fakültesi, tıp eğitimine kapsamlı ve disiplinler arası bir yaklaşım sunmasıyla dünya çapında bir üne sahiptir.

Bu tıp fakültesi, Victoria’da 12. sınıfı tamamlayan öğrenciler için Doğrudan Giriş tıp programı ve aynı dereceye (Tıp Bilimleri Lisansı ve Tıp Doktoru) götüren bir Lisansüstü Giriş programı sunan tek kurumdur.

Monash Tıp Fakültesi, hasta güvenliği ve profesyonel uygulamaya odaklanan dünya standartlarında tıp eğitimi sunmaktadır. Bu da Monash Tıp Fakültesi’ni uluslararası öğrenciler için Avustralya’daki en iyi tıp üniversitelerinden biri haline getirmektedir.

Study Medicine

University of New South Wales (USNW)

versity of NewUni South Wales (USNW) (UNSW veya UNSW Sydney) Avustralya’da 1949 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir.

USNW, araştırma etkisi açısından en iyi kurumdur ve bu sayede uluslararası öğrenciler için Avustralya’daki en iyi tıp üniversitelerinden biri haline gelmiştir. Üniversite, Tıp Çalışmaları Lisans / Tıp Doktoru (MD) programına lisans ve yerli giriş imkanı sunmaktadır. Öğrencilere, tanınmış araştırmacılar ve sağlık profesyonelleri tarafından araştırma odaklı ve uygulamalı eğitim sunulmaktadır.

Study Medicine

Queensland Üniversitesi

1909 yılında kurulan Queensland Üniversitesi (UQ veya Queensland Üniversitesi) Brisbane, Queensland, Avustralya’da bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir.

Queensland Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp Doktorluğu programı sunmaktadır. Fakülte ayrıca halk sağlığı ve biyomedikal bilimler alanlarında da yüksek kaliteli eğitim sunmaktadır.

UQ’daki tıp öğrencileri iki araştırma yoğun okulda, üç klinik tıp okulunda ve beş hastane temelli enstitü ve merkezde öğrenim görmektedir.

Queensland Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için Avustralya’daki en iyi tıp üniversitelerinden biridir.

Australian National University

Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU), Avustralya’nın Canberra kentinde 1946 yılında kurulmuş ulusal bir araştırma üniversitesidir.

ANU’daki Tıp ve Cerrahi Doktorluğu programı, üniversitenin Sağlık ve Tıp Fakültesi tarafından yürütülmektedir. Medicinae ac Chirurgiae Doctoranda (MChD) olarak bilinen bu program, genç bir doktor olarak ön kayıt yaptırmaya yol açan AQF Seviye 9 Genişletilmiş bir yeterliliktir.

MChD, tıbbi beceriler, klinik beceriler, nüfus sağlığı ve profesyonellik ve liderlik gibi dört temayı desteklemektedir. Bu program

ANU’nun Sağlık ve Tıp Fakültesi, uluslararası öğrenciler için Avustralya’daki en iyi tıp üniversiteleri listesine girmektedir.

Study Medicine

University of Adelaide

Adelaide Üniversitesi, Güney Avustralya’nın Adelaide kentinde 1874 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Üçü Güney Avustralya’da (North Terrace, Roseworthy ve Waite) ve biri Melbourne, Victoria’da olmak üzere dört kampüsü bulunmaktadır.

Adelaide, Tıbbi Çalışmalar Lisansı/Tıp Doktorluğu programı sunmaktadır. Bu program sayesinde tıp öğrencileri, sağlık alanında başarılı olmak için gereken bilgi, güven ve becerileri kazanmaktadır.

Öğrenciler, Adelaide Hastanesi, Lyell McEwin Hastanesi, Modbury Hastanesi, Kraliçe Elizabeth Hastanesi gibi son teknoloji ürünü yeni Adelaide Sağlık ve Bilim binalarında klinisyenlerden eğitim almaktadır. Burada, sağlık ve hastalıklarla ilgili sorunları çözmek için küçük gruplar halinde çalışmaktadırlar.

Adelaide Üniversitesi’nin birinci sınıf tıp programı, kurumu uluslararası öğrenciler için Avustralya’daki en iyi tıp üniversitelerinden biri haline getirmektedir.

Study Medicine

University of Western Australia

Batı Avustralya Üniversitesi (UWA), Batı Avustralya’da 1911 yılında kurulmuş bir kamu araştırma üniversitesidir.

UWA’nın Tıp Doktorluğu programı, kendini hastanın, toplumun refahına adamış, hesap verebilir ve bilimsel tıp doktorları yetiştirmektedir. Program, Profesyonel, Lider, Savunucu, Klinisyen, Eğitimci ve Akademisyen olmak üzere altı temel tema etrafında dönmektedir.

Öte yandan üniversitenin tıp fakültesi, Avustralya’da uzunlamasına bir Mesleki Gelişim ve Mentorluk (PDM) programına sahip tek tıp fakültesidir. Burada tüm tıp öğrencilerine, program süreleri boyunca öğrencilerin sahada gelişmelerine yardımcı olacak bir klinik mentor atanmaktadır.

UWA’nın araştırma ve yeniliğe odaklanması, kurumu uluslararası öğrenciler için Avustralya’daki en iyi tıp üniversitelerinden biri haline getirmektedir.

Study Medicine

University of Newcastle

Newcastle Üniversitesi (UON), Avustralya’da 1965 yılında kurulmuş bir kamu araştırma üniversitesidir. Callaghan, Ourimbah, Port Macquarie, Singapur, Newcastle CBD ve Sydney CBD gibi kampüsleri bulunmaktadır.

Newcastle Üniversitesi Tıp ve Halk Sağlığı Fakültesi, Tıp Bilimleri Lisansı ve Tıp Doktorluğu (MD-JMP) içeren bir Ortak Tıp Programı sunmaktadır. Bu program, erken klinik maruziyet ve önemli ölçüde toplum katılımı ile entegre bir probleme dayalı müfredattan oluşmaktadır.

UON’daki tıp öğrencileri Hunter Tıbbi Araştırma Enstitüsü’nden (HMRI) klinik deneyim kazanmaktadır. Mezuniyetten sonraki dört ay içinde tıp öğrencileri iş sahibi olmaktadır. Bu da UON’u uluslararası öğrenciler için Avustralya’daki en iyi tıp üniversitelerinden biri haline getirmektedir.

Study Medicine

Deakin Üniversitesi

Deakin Üniversitesi, Avustralya’nın Victoria eyaletinde 1974 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir.

Üniversitenin Tıp Fakültesi, Avustralya’nın Victoria eyaletinin Geelong kentindeki Waurn Ponds kampüsünde yer almaktadır. Deakin Tıp Fakültesi, dört yıllık, yüksek lisans girişli, Tıp Doktoru (MD) derecesi sunmaktadır.

Deakin Üniversitesi Tıp Fakültesi şu anda Optometri, Tıbbi Görüntüleme, Tarımsal Sağlık ve Tıp, Sağlık ve Tıp Bilimleri, MBA (Sağlık Yönetimi) ve Felsefe Yüksek Lisansı gibi yeni lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır.

Deakin Üniversitesi’nde tıp ve optometri öğrencileri, klinik yerleştirmelerde doktorların, cerrahların ve diğer tıp uzmanlarının gözetimi altında öğrenir ve çalışırlar.

Curtin Üniversitesi

Curtin Üniversitesi, Batı Avustralya’nın Perth kentinde 1966 yılında kurulmuş bir kamu araştırma üniversitesidir.

Tıp programının ilk yılında öğrenciler biyomedikal bilimler ve klinik bilimlere odaklanmaktadır. Ayrıca yerli sağlığı, nüfus sağlığı ve mesleki gelişim kavramları üzerinde de çalışırlar.

İkinci ve üçüncü yıllarda, öğrenciler zamanlarını sağlık ve hastalıkta insan vücudunun yapısı ve işlevleri üzerine daha yoğun çalışmalara ayırırlar. Dördüncü ve son yıla girdiklerinde, öğrenciler Curtis kampüsünden uzaklaşarak danışman doktorların gözetimi altında öğrenim gördükleri ve çalıştıkları klinik bir ortama geçerler.

Curtis Üniversitesi’nin dünya standartlarındaki tıp programı, kurumu uluslararası öğrenciler için Avustralya’daki en iyi tıp üniversitelerinden biri haline getirmektedir.

Study Medicine

Flinders Üniversitesi

Flinders Üniversitesi, Güney Avustralya’nın Adelaide kentinde 1966 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir.

Üniversitenin kampüsü Adelaide’nin iç güney banliyösü Bedford Park’ta yer almaktadır. Ayrıca Victoria Square ve Tonsley’de kampüslerinin yanı sıra bölgesel Güney Avustralya, güneybatı Victoria ve Kuzey Bölgesi’nde öğretim merkezleri bulunmaktadır.

Bu kurum, tıp alanında en yüksek sayıda tam zamanlı istihdam sağladığı için uluslararası öğrenciler için Avustralya’daki en iyi tıp üniversitelerinden biri olarak görülmektedir. Ayrıca Flinders, tıp alanındaki öğretim ve araştırmalarda yenilikçiliğin ön saflarında yer almaya devam etmektedir.

Flinders Üniversitesi’ndeki MBBS programı Tıp ve Halk Sağlığı Fakültesi tarafından sunulmaktadır. Flinders Üniversitesi ayrıca tıp diploması kapsamında Bağlantısız Commonwealth Destekli Yerler ve Bağlantılı Commonwealth Destekli Yerler olmak üzere iki yer sunmaktadır.

Study Medicine

James Cook Üniversitesi

James Cook Üniversitesi (JCU), Avustralya’nın Kuzey Queensland eyaletinde 1961 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir.

Üniversitenin Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi, öğrencilere tıp, diş hekimliği ve eczacılık alanlarında dünya standartlarında eğitim sunmaktadır. Aynı zamanda uluslararası üne sahip araştırmalara da ev sahipliği yapmaktadır.

JCU’nun Tıp Lisans, Cerrahi Lisans (MBBS) programı, tıp öğrencilerini hayat kurtarma ve bu alanda başarılı olma motivasyonuna sahip yüksek vasıflı doktorlar olarak yetiştirir. Bu programı tamamlamak altı yıl sürmektedir.

Study Medicine

 

Avustralya’da Eğitim

Avustralya’da MBA , Avustralya’da eğitim , Avustralya’da Tıp Eğitimi ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı programlarımız için bize 0 212 543 58 06 – 0 212 261 28 88 ‘den ulaşabilirsiniz.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık