1. Anasayfa
  2. Vize Rehberi

Almanya iş arama vizesi

Almanya iş arama vizesi

 

Almanya iş arama vizesi

Almanya İş Arama Vizesi

Almanya iş arama vizesi nedir ? Almanya iş arama vizesin 2023 yılında ne tür değişiklere uğradı ? Bu ve daha fazla sorunuzun cevabı bu yazımızda.

Almanya hükümeti artık vasıflı Profesyoneller için Almanya İş Arayan Vizesi sunuyor. Almanya için İş Arayan Vizesi, İşsiz profesyoneller için çok faydalıdır. Almanya sadece güzel bir ülke değil, aynı zamanda Avrupa’nın en güçlü ülkelerinden biri. Yüksek büyüme oranı ve düşük işsizlik ile, iş arıyorsanız gitmek için mükemmel bir yerdir. Ülke, sakinlerine ücretsiz eğitim sunuyor. Aynı zamanda oldukça güvenli ve çekici bir yaşama ve çalışma ortamı olarak kabul edilir.

Almanya İş Arama Vizesinin Avantajları

Almanya aynı zamanda iyi maaşlı pozisyonlarda çalışmak için yüksek vasıflı eleman arayan ülkelerden biridir ve tüm genç ve vasıflı insanları gelip çalışmak için yer aramaya teşvik eder. Yani orada çalışmak istediğinize karar verdiyseniz, yapmanız gereken ilk şey Almanya iş arama vizesi almaktır.
Her birey, iyi bir maaşla sorunsuz ve güvenli bir kariyere sahip olmak ister, ancak bazen önceliklerinize göre uygun bir iş bulmak, özellikle de yabancı ülkelerde bir iş bulmaya çalışıyorsanız, zorlu bir görev haline gelir. Almanya, ABD, Kanada, İngiltere, Yeni Zelanda ve Danimarka gibi ülkeler, farklı ülkelerden iş arayanlara özel bir “ İş Arayanlar Vizesi ” sunmaktadır. 

Kendi ülkelerinden oturarak istedikleri işi bulamayanlar için faydalıdır, ancak Almanya söz konusu olduğunda senaryo biraz farklılaşıyor. Size en uygun işleri aramak için İş Arayanlar Vizesi ile Almanya’ya uçmak istiyorsanız, okumak isteyeceğiniz bazı SSS’leri burada bulabilirsiniz. Bu blogun sonunda, doğru kararı vermek için kendinizi daha iyi bir alanda bulacaksınız.

Almanya İş Arama Vizesi Nedir?

Almanya İş arama vizesi, Alman makamları tarafından Almanya’da kariyer yapmak isteyen uluslararası iş adaylarına özel olarak verilmektedir. Özel vize, ülkede altı ay kalmanıza ve profilinize, niteliklerinize ve ilgi alanlarınıza uygun işleri aramanıza olanak tanır.

Şu anda, Almanya genç beceri ve yeteneklerden yoksundur ve İş Arayanlara Vize verilmesinin arkasındaki en büyük sebep, Avrupa ülkesinin beceri eksikliğini giderebilecek dünyanın farklı köşelerinden iyi nitelikli ve yüksek vasıflı göçmenleri çekmektir.

Almanya iş arama vizesine başvurmak için temel gereksinimler nelerdir?

Altı ay içinde iş bulmayı başarırsanız, İş Arayanlar Vizesinin uzun dönem oturma iznine dönüştürülmesi için başvurabilirsiniz.

Cevap. İş Arayanlar Vizesine başvurmak istiyorsanız, burada bazı uygunluk gereksinimleri bulunmaktadır. Bir başvuru sahibi olarak, Paralel Almanca Derecelerine eşdeğer bir lisans veya yüksek lisans derecesine sahip olmanız gerekir. İlgili alanınızda en az beş yıllık çalışma deneyimine sahip olmalısınız.

Almanya’daki kalışınızın masraflarını karşılamak için yeterli paranın kanıtlanması gereklidir. Almanya’da altı aylık kalışınız için Seyahat veya Sağlık Sigortası şarttır.

Almanya iş arama vizesi 2023

İş arama vizesi için gerekli belgeler nelerdir?

Cevap Kendinizi İş Arayanlar Vizesi için uygun bulursanız, İş Arayanlar Vizesi için gerekli belgelerin listesi buradadır.

  • Almanya’da altı aylık kalışınızın ardından en az 12 ay süreyle geçerli olan ve son on yıl içinde hükümet tarafından verilmiş geçerli bir pasaport.
  • Pasaportunuzun veri sayfasının bir Xerox kopyası.
  • Biyometrik ayrıntılarınızla eşleşen üç adet vesikalık fotoğraf.
  • Almanya’yı ziyaret etme hedeflerinizi, ülkede nasıl iş bulacağınızı ve altı ay içinde iş bulamazsanız alternatif planlarınızın neler olduğunu vb. içeren uygun ayrıntıları içeren çekici bir ön yazı.
  • İş deneyimi sertifikası ile akademik niteliklerinizin Sertifikası veya Derecesi.
  • Tüm detaylarıyla çekici bir Özgeçmiş.
  • Kaldığınız süre boyunca masrafları karşılamak için mali destek kanıtı ile ülkede konaklama kanıtı.
  • Doğum belgesi, evlilik cüzdanı (evliyse) ve sağlık sigortanızın kanıtı gibi temel bilgilerinizin kanıtı.

İş Arayanlar Vizesi ile Almanya’ya Gitmeye Değer mi?

cevap _ En önemli sorudur ve geçerli noktalarla ayrıntılı bir cevaba değer. Almanya’daki iş başvuruları için GERÇEKTEN İş Arayanlar Vizesine ihtiyacınız var mı ? Almanya’daki uluslararası iş sahiplerinin çoğu HAYIR diyecektir!

Doğrudan kendi ülkenizin rahatlığında Almanya’da çok sayıda iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Özellikle iyi bir gelir kaynağınız varsa, İş Arayanlar Vizesine başvurmak hiç gerekli değildir. İş Arayanlar Vizesi için başvurmanın gerekli olmadığını savunan bazı geçerli noktalar aşağıda verilmiştir.

Evinizin rahatlığında başvurabiliyorsanız, neden altı aylığına Almanya’ya gitmek isteyesiniz? Almanya İş Arayan Vize Sahiplerinin çoğu, çevrimiçi başvuru için doğru ve uygun prosedürlerden habersizdir. İş arayanların vizelerine büyük ölçüde güvenmelerinin nedeni budur. Başvuru prosedürlerini, online mülakatları, sınavları vs. doğru bir şekilde biliyorsanız, sadece altı ay Almanya’ya gitmek için çok para harcamak istemezsiniz. Angel.co/jobs ve stackoverflow.com/jobs gibi iş ilanlarını, beklenen maaşı, gerekli nitelikleri, başvuru ve seçim prosedürlerini ve çok daha fazlasını kontrol edebileceğiniz bazı gerçek web siteleri vardır.

Almanya’da bir iş istiyorsanız, sahip olmanız gereken ilk şey sabırdır. Alman şirketleri, kriterleri yerine getirebilecek ve beklentileri karşılayabilecek yetenekli ve yetenekli gençler arıyor. Bazen başvurudan sonraki ilk yanıt iki ila altı ay içinde gelir. Tüm seçim süreci iki ila altı, bazen on iki ay sürebilir.

Yeni Bir İş Bulamadan Mevcut İşi Bırakmak Saçmalıktır:

İş Arayanlar Vizesi ile Almanya’ya uçmak, altı ay boyunca veya en azından doğru işi bulana kadar işsiz kalacağınız anlamına gelir. Halihazırda işsizseniz yine de kabul edilebilir, ancak kendi ülkenizde veya herhangi bir yerde bir işiniz varsa, Almanya’daki şirketlerden birine yerleştirileceğinizden yüzde yüz emin olana kadar asla bırakmayı düşünmeyin.

Nihai Karar

Alman İş arama vizesi, Almanya’da iş arayanlar için iyi bir şeydir, ancak Almanya’da iş bulmak için güvenmeniz gereken bir şey değildir. Yatağınızın rahatlığında ziyaret edebileceğiniz ve başvurabileceğiniz çok sayıda web sitesi var. Sonuçta, biraz para biriktirmek her zaman iyi bir şeydir ve Almanya’ya İş Arayanlar Vizesi ile gitmiyorsanız, çok para biriktiriyorsunuz demektir. Oraya İş Arayan Vizesi ile gitmemelisiniz gibi bir şey değil ama özellikle Alman şirketlerinin çoğunda uzun iş başvuruları ve seçim süreçleri düşünüldüğünde akıllı bir adam bunu yapmaz.

Sonunda, her şey sana geliyor. Kararı sen vermelisin. Almanya iş arama vizesi isimli bu makaleyi gerekirse birkaç kez okuyun, her noktayı anlayın ve doğru kararı verin.