1. Anasayfa
  2. İngiltere Eğitim

İngiltere’de ekonomik üniversiteler

İngiltere’de ekonomik üniversiteler

İngiltere’de ekonomik üniversiteler

İngiltere’de ekonomik üniversiteler araştırması yapmakta haklısınız , Çünkü ,İngiltere’de üniversite eğitimi diğer ülkelere göre daha pahalı olabilir. Sterlin malumunuz Dünya’da ki en değerli paralardan biri. Dolayısı ile bu durum İngiltere üniversiteleri tercihlerini önemli ölçüde değiştirebilmektedir. Daha önce yazılan

İngiltere’de ucuz üniversite nasıl okunur?

İngiltere’de bir üniversitede okumak Türk öğrenciler ve aileleri için pahalı olabilir, ancak eğitiminizin maliyetini düşürmenin birkaç yolu vardır. İngiltere’de ucuz üniversiteler hakkında size bir kaç ip ucu vermek isterim.

Daha ucuz bir üniversite seçin: İngiltere’de birçok üniversite var ve bazıları diğerlerinden daha pahalı. Yaşam masrafları bu bölgelerde daha düşük olabileceğinden, Londra veya diğer büyük şehirlerin dışındaki üniversiteleri düşünebilirsiniz.

Burs ve indirim arayın: Birçok üniversite, uluslararası öğrencilere burs ve hibeler sunar. Ayrıca İngiltere’de okuyan öğrencilere sunulan dış bursları da arayabilirsiniz.

Yarı zamanlı çalışmayı düşünün: İngiltere’deki uluslararası öğrencilerin öğrenim görürken yarı zamanlı çalışmalarına izin verilir. Bu, yaşam masraflarınızı karşılamak için fazladan para kazanmanıza yardımcı olabilir.

Konaklamayı paylaşın: Yaşam giderleri, İngiltere’de eğitim alma maliyetinin önemli bir bölümünü oluşturabilir. Kira ve kamu hizmetleri maliyetini azaltmak için konaklamayı diğer öğrencilerle paylaşmayı düşünün.

Bütçenizi planlayın: Bir bütçeniz olması ve ona bağlı kalmanız önemlidir. Harcamalarınızı dikkatli bir şekilde planlayın ve yiyecek, ulaşım ve eğlence gibi şeylerden tasarruf etmenin yollarını arayın.

Çevrimiçi kursları keşfedin: İngiltere’deki bazı üniversiteler, geleneksel sınıf tabanlı kurslardan daha ucuz olabilecek çevrimiçi kurslar sunar. Genel giderlerinizi azaltmak için kurslarınızdan bazılarını çevrimiçi olarak almayı düşünün. seyhananaokulu.com

Bu ipuçlarını takip ederek İngiltere’de üniversite okumanın maliyetini azaltabilir ve kendiniz için daha uygun hale getirebilirsiniz. Ama yine bu çaba çok da işe yaramayabilir. Bütçenizi mutlaka çok dikkatli oluşturmanızı tavsiye ederim.

İngiltere'de ekonomik üniversiteler

İngiltere’de ucuz üniversiteler hangileridir ?

Birleşik Krallık’ta bir üniversitede eğitim almanın maliyeti, kuruma, yere ve eğitim kursuna bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Bununla birlikte, Birleşik Krallık’ta genellikle diğerlerinden daha uygun fiyatlı olduğu düşünülen bazı üniversiteler şunlardır:

  1. The Open University: The Open University, çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunan bir uzaktan eğitim kurumudur. Bir uzaktan eğitim kurumu olarak, geleneksel üniversitelerden daha uygun fiyatlı olabilir.Uluslararası öğrenciler için modül başına ortalama maliyet 1.410 £ – 1.650 £ civarındadır.
  2. Bolton Üniversitesi: Bolton Üniversitesi, İngiltere’nin kuzeybatısında bir dizi lisans ve lisansüstü derece programı sunan bir devlet üniversitesidir. Bolton Üniversitesi’ndeki öğrenim ücretleri genellikle Birleşik Krallık’taki diğer birçok üniversiteden daha düşüktür. Uluslararası öğrenciler için öğrenim ücretleri, lisans dersleri için yıllık 10.450 £ – 12.450 £ ve lisansüstü dersler için yıllık 11.850 £ – 13.850 £ arasında değişmektedir.
  3. Cumbria Üniversitesi: Cumbria Üniversitesi, İngiltere’nin kuzeybatısında, çeşitli lisans ve lisansüstü derece programları sunan bir devlet üniversitesidir. Cumbria Üniversitesi’ndeki öğrenim ücretleri genellikle Birleşik Krallık’taki diğer birçok üniversiteden daha düşüktür. Uluslararası öğrenciler için öğrenim ücretleri, lisans dersleri için yıllık 11.900 £ – 13.450 £ ve lisansüstü dersler için yıllık 12.500 – 14.050 £ arasında değişmektedir.
  4. Suffolk Üniversitesi: Suffolk Üniversitesi, İngiltere’nin doğusunda çeşitli lisans ve lisansüstü derece programları sunan bir devlet üniversitesidir. Suffolk Üniversitesi’ndeki öğrenim ücretleri genellikle Birleşik Krallık’taki diğer birçok üniversiteden daha düşüktür. Uluslararası öğrenciler için öğrenim ücretleri, lisans dersleri için yıllık 12.750 £ – 14.750 £ ve lisansüstü dersler için yıllık 13.750 £ – 15.750 £ arasında değişmektedir.
  5. Birmingham City University: Birmingham City University, İngiltere’nin iç kesimlerinde bulunan ve çeşitli lisans ve lisansüstü derece programları sunan bir devlet üniversitesidir. Birmingham City University’deki öğrenim ücretleri genellikle Birleşik Krallık’taki diğer birçok üniversiteden daha düşüktür. Uluslararası öğrenciler için öğrenim ücretleri, lisans dersleri için yıllık 12.300 £ – 13.900 £ ve lisansüstü dersler için yıllık 13.950 £ – 15.550 £ arasında değişmektedir.

Birleşik Krallık’ın farklı yerlerinde yaşamanın maliyetinin de büyük ölçüde değişebileceğini belirtmek önemlidir, bu nedenle belirli bir üniversitede eğitim almanın toplam maliyetini düşünürken konaklama, yemek, ulaşım ve diğer masrafları hesaba katmak önemlidir.

İngiltere’de üniversite okumak için YKS sınavına girmek şart mıdır ?

İngiltere’de üniversite eğitimi alabilmeniz için YKS yada benzeri bir sınava girmenize gerek yoktur.

İngiltere’nin en iyi üniversiteleri

Birleşik Krallık yada İngiltere, akademik mükemmellik ve araştırma konusunda itibar sahibi dünyanın en prestijli üniversitelerinden bazılarına sahiptir.

İşte İngiltere’deki en iyi üniversitelerden bazıları:

Oxford Üniversitesi: Oxford Üniversitesi, Oxford, İngiltere’de bulunan prestijli bir kamu araştırma üniversitesidir. Sürekli olarak dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak sıralanır ve çeşitli disiplinlerde çok çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunar.

Cambridge Üniversitesi: Cambridge Üniversitesi, Cambridge, İngiltere’de bulunan bir kamu araştırma üniversitesidir. Oxford gibi, sürekli olarak dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak sıralanır ve çeşitli disiplinlerde çok çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunar.

Imperial College London: Imperial College London, Londra, İngiltere’de bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Sürekli olarak Birleşik Krallık’taki en iyi üniversitelerden biri olarak sıralanır ve özellikle bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarındaki gücüyle bilinir.

Edinburgh Üniversitesi: Edinburgh Üniversitesi, Edinburgh, İskoçya’da bulunan bir kamu araştırma üniversitesidir. Sürekli olarak Birleşik Krallık’taki en iyi üniversitelerden biri olarak sıralanır ve çeşitli disiplinlerde çok çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunar.

Manchester Üniversitesi: Manchester Üniversitesi, İngiltere’nin Manchester şehrinde bulunan bir kamu araştırma üniversitesidir. Sürekli olarak Birleşik Krallık’taki en iyi üniversitelerden biri olarak sıralanır ve özellikle bilim, mühendislik ve sosyal bilimlerdeki gücüyle bilinir.

Warwick Üniversitesi: Warwick Üniversitesi, İngiltere’nin Coventry şehrinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Sürekli olarak Birleşik Krallık’taki en iyi üniversitelerden biri olarak sıralanır ve özellikle işletme, ekonomi ve bilgisayar bilimlerindeki gücüyle bilinir.

Bunlar İngiltere’de ki iyi üniversitelerden sadece bir kaç tanesi. İlgi alanlarınıza ve kariyer hedeflerinize en uygun olanı bulmak için farklı üniversiteleri ve programlarını araştırmak önemlidir. İngiltere’nin en iyi üniversiteleri hakkında daha fazla için bu makalaleyi de okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir